DAT skærper pris-konkurrencen
 
 
7. februar 2008

En ekstra afgang til København er ikke nok. Fra marts vil DAT indfører et fast månedligt Først-til-Mølle-princip.

Se TV klip fra TV 2 Bonrholm her.

Fly på forplads - taget tæt på

For at øge opmærksomheden, vil DAT hver måned sætte et antal billige billetter til salg efter først-til-mølle princippet:

-Vi havde stor succes med det i januar, og planen er, at vi den første uge i hver måned vil sætte et antal billige billetter til salg til måneden efter, fortæller DATs direktør, Jesper Rungholm.

Selskabet har endnu ikke lagt sig fast på, hvor mange billetter, der vil blive tale om, men Jesper Rungholm regner med omkring 500 stk.

-Vi gør det for at holde interessen for DAT ved lige, og for at gøre bornholmerne opmærksom på, at DAT rent faktisk er ret billige med vores flybilletter, siger Jesper Rungholm.

Publiceret d. 23. marts 2010
 
 
 
Tor. 17.5.2012
 
 
Ud:
Hjem:
 

   
 
Op til 5 daglige afgange med DAT

Fra 21. maj starter DAT med at flyve op til 5 daglige afgange.

9. maj 2012

Flere er igen begyndt at flyve

I hele 2011 havde de danske lufthavne 14 millioner passagerer, og det er fem procent flere end i 2010

17. februar 2012

Sen snerydning skaber forsinkelse

Lufthavnen skal blive bedre til at rydde sne og afise flyene mener pendler, der er frustreret over forsinkelser.

8. februar 2012

 
 
 
  Øvrige nyheder
 
Bornholms Lufthavn - Søndre Landevej 2 - DK-3700 Rønne - Tlf.: +45 56 95 26 26 - CVR. nr. 55569517
Copyright © Bornholms Lufthavn 2012 All rights reserved - Webdesign & webmaster: mediaXplore
Gå til forsiden Certifikat