Flypassagerer har tjek på reglerne
 
 
22. marts 2008

Flypassagererne i Bornholms Lufthavn ved godt, hvordan de skal pakke deres bodylotion, hvis de vil have den med i håndbagagen meddeler DR P4 Bornholm.

Ifølge sikkerhedschef, Stephan Jensen, har langt de fleste passagerer i Bornholms Lufthavn helt styr på de sikkerhedsregler, som EU løbende har strammet gennem årene.

- Generelt oplever vi, at vores kunder er væsentligt bedre, end de er i Københavns Lufthavn, siger Stephan Jensen.

En bodylotion skal i øvrigt pakkes i en beholder på maksimalt én deciliter og puttes i en genlukkelig og gennemsigtig plastikpose.
Så skulle der ikke være nogen tvivl

Publiceret d. 23. marts 2010
 
 
 
Man. 21.5.2012
 
 
Ud:
Hjem:
 

   
 
Datingmøde for luffarten skal give nye ruter

Lufthavnschef Stephan Jensen fra Bornholm er til datingmøde for luftfarten for at trække nye ruter til øen.

21. maj 2012

Op til 5 daglige afgange med DAT

Fra 21. maj starter DAT med at flyve op til 5 daglige afgange.

9. maj 2012

Flere er igen begyndt at flyve

I hele 2011 havde de danske lufthavne 14 millioner passagerer, og det er fem procent flere end i 2010

17. februar 2012

 
 
 
  Øvrige nyheder
 
Bornholms Lufthavn - Søndre Landevej 2 - DK-3700 Rønne - Tlf.: +45 56 95 26 26 - CVR. nr. 55569517
Copyright © Bornholms Lufthavn 2012 All rights reserved - Webdesign & webmaster: mediaXplore
Gå til forsiden Certifikat